Mēs -

Sākotnēji, izdzirdot Latino un Afro mūziku, šķita, ka tā ir domāta tikai Dienvidu daiļavām. Pirmoreiz dzīvē sastapāmies ar Latino dejām, kad tās sāka dejot mūsu vecāki, apgūstot eleganti seksīgo Salsu. Tagad gadus vēlāk, mēs esam Afrikāņu Deju pasniedzējas, savukārt vecāki vada Ritmo de Salsa deju skolu, pasniedzot pāru dejas. Gadu gaitā mēs pievienojāmies Salsero bariņam, kas ievilka savā dejas burvībā un aši vien iepazinām arī Bačatu, Čaču, Merengi, Kubas Salsu, Regetonu un citas Latino dejas.

Vēlāk mūsu vecāki aizrāvās ar Afrikāņu pāru deju - Kizombu un devās to apgūt uz Portugāli,  kas ir vieta, no kuras Kizomba izplatījās visā Eiropā. Nepagāja ilgs laiks, līdz arī mēs apguvām šo angoliešu deju, kas mūs ieveda Afrikāņu deju burvībā. Tagad dejojam Kizombu, Sembu, Afrohouse, Kuduro, Afro Tribal, Funanu, Rebitu u.c. Afro dejas, ar vislielāko prieku un gandarījumu par dzīvi ik mirklī. 

Linda & Irbe - 
mazliet trakas, deju pasniedzējas, dikti atšķirīgas māsas, kas papildina viena otru, dejo kopš bērnības un savu tagadējo dzīvi vairs nespēj iedomāties bez Afrikāņu dejām.

"Dejoju, kad vēlos izjust sevi, mīlēt esošo mirkli un priecāties par dzīvi. Regulāri dejoju kopš 6 gadu vecuma, kad sāku mācīties latviešu tautas dejas un Sporta dejas. Tautu dejas apnika, kad man bija jādejo ar puisīti, kam dikti patiku (man viņš nē) - tas bija pēdējais piliens, tolaik spītīgi niķīgajai man. Sporta dejas pārtraucu dejot pēc teju 7 gadu cītīgiem treniņiem katru darba dienu un konkursiem brīvdienās. Man bija gana. Noteikumu vairāk kā prieka - tas nebija man. 

Kad saņēmos dejot Salsu, uzreiz sapratu, ka esmu savā vietā. Tam sekoja Bačata un Kizomba. Deja man atgrieza pašu svarīgāko - mani pašu. Dzīvojot Spānijā apguvu Latino dejas jaunā līmenī un regulāri apmeklējot deju festivālus ātri vien apguvu Afrikāņu dejas, kuras vienkārši man rauj nost jumtu!"

- Linda.


Dejas | Prieks | Improvizācija | Kultūra | Dzīve